„Z miłości do lasu” – weź udział w konkursie fotograficznym i pokaż piękno pomorskiej przyrody. Atrakcyjne nagrody do wygrania

Chwyć aparat i uchwyć piękno pomorskich lasów podczas letnich spacerów. W “Dzienniku Bałtyckim” rusza konkurs fotograficzny dla naszych czytelników i internautów – nagrodzimy prace przedstawiające najbardziej urokliwe leśne zakątki regionu. Na zwycięzców czekają nagrody.

Lasy to nasz naturalny skarb, aż 39 proc. całkowitej powierzchni województwa pomorskiego to grunty leśne. Warto to docenić i codziennie korzystać z dobrodziejstw natury. Naukowcy przekonują, że las poprawia nasze zdrowie i samopoczucie – wystarczy spędzić 20 minut wśród zieleni, aby znacząco obniżyć poziom hormonu stresu. Zadbajmy więc o jakość życia – zwłaszcza o to w pięknych pomorskich lasach dostępne są szlaki piesze i rowerowe, ścieżki edukacyjne i historyczne. Znajdują się tu naturalne siedliska zwierząt, ptaków oraz wiele miejsc wartych zobaczenia – arboreta, rezerwaty przyrody, kurhany, punkty widokowe, głazy i drzewa pomnikowe, aleje i bażanty. I to wszystko na wyciągnięcie ręki. Stąd nasza propozycja pokazania zielonego Pomorza na zdjęciach. Projekt „Z miłości do lasów” realizowany jest we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Gdańsku.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.