Zabił swojego psa młotkiem. Sam powiedział o tym policji

W piątek po południu pracownicy powiatu wraz z pracownikiem socjalnym udali się do miejsca zamieszkania 50-latka, aby sprawdzić jego sytuację rodzinną.

– W trakcie rozmowy funkcjonariusze zapytali mężczyznę o psa, którego rodzina miała od kilku lat, a którego nie było na posesji – relacjonował rzecznik prasowy KPP w Malborku, asp. Sylwii Kowalewskiej.

Wtedy 50-latek ogłosił, że pies dwa dni wcześniej ugryzł gęś. W przypływie złości mężczyzna uderzył go młotkiem. – Mundury ujawniły zwłoki psa w pobliżu miejsca ich zamieszkania. Zwierzę miało urazy głowy – relacjonowała Kowalewska.

Decyzją prokuratora mężczyzna został aresztowany i umieszczony w areszcie policyjnym. Kowalewska podkreśliła, że ​​podejrzany był pod wpływem alkoholu, miał 0,5 promila.

Na miejscu pracowali technik kryminalistyki i zespół dochodzeniowy. Policjanci dokonali oględzin, zabezpieczyli biologiczne ślady i młotek murarski.

50-letni mieszkaniec powiatu malborskiego został oskarżony przez prokuratora o znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. W poniedziałek sąd nałożył na mężczyznę trzymiesięczne aresztowanie.

Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, człowiekowi grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się do newslettera Onetu, aby otrzymywać od nas najcenniejsze treści

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.