Zapewniono Lewandowskiego. „Są przekonani”. 100% prawda. “Piłka nożna

Wszystkie media sportowe na całym świecie spekulują na temat tego transferu. Nic dziwnego – wciąż chodzi o najlepszego piłkarza na świecie i jeden z największych klubów piłkarskich w Europie. Wielu zadaje sobie pytanie: czy tego lata Robert Lewandowski dołączy do FC Barcelona?

Obejrzyj wideo
Lewandowski: Myślę, że zabrakło nam trochę odwagi

– To pytanie za milion dolarów. Switch Roberta Lewandowskiego do FC Barcelona jest z pewnością możliwy, ale to nie znaczy, że tak się stanie – mówi Toni Juanmarti z Relevo w rozmowie z serwisem Sport.pl. – Myślę, że to może się zdarzyć, ale nie jestem pewien. Widać, że w Bayernie stanowczo mówią, że liczą na Roberta i chcą go zobaczyć w pierwszym dniu letnich przygotowań. W środę Oliver Kahn potwierdził to po raz kolejny – dodaje szanowany kataloński dziennikarz, który wymienił kilka warunków, które jego zdaniem powinny zostać spełnione, aby Lewandowski pojechał na Camp Nou.

– Wierzę, że ten switch nastąpi, gdy Bayern znajdzie solidnego zastępcę, a Barcelona złoży lepszą ofertę. Ale nie możesz być pewien. Jeśli więc zapytacie mnie, gdzie w przyszłym sezonie zagra Robert, nie powiem w 100 procentach Barcelony – wyjaśnia Juanmarti. – Barcelona będzie starała się go pozyskać do końca, ale na ten second nie można być w tej kwestii przesadnym optymistą. Przed nami długie lato. Musisz zobaczyć, kogo Bayern sprowadzi jako zastępstwo, oczywiście poza Sadio Mane, jaka będzie nowa i lepsza oferta Barcelony i czy Robert będzie dalej naciskał na switch tak mocno, jak do tej pory. Jeśli Barcelona zaoferuje 40-45 mln euro, porozumienie jest możliwe. Sytuacja jest otwarta i musimy tylko poczekać, aby zobaczyć, co się stanie.

Według naszego rozmówcy, Barcelony, postawa Bayernu Monachium zaczyna być nieco niepokojąca. – Nastrój w Barcelonie jest trochę niejednoznaczny, można powiedzieć, trochę sprzeczny. Z jednej strony klub jest optymistą, bo jeszcze wiele dni, by sytuacja zaczęła się zmieniać, z drugiej Bayern mocno wierzy, że nie sprzedaje Roberta Lewandowskiego – tłumaczy dziennikarz z Katalonii. – W Barcelonie wierzą, że uda im się nakłonić Bayern do zmiany zdania, ale na dziś czują też, że Bayern nie otwiera tych drzwi. Bayern nawet nie odpowiedział na początkową ofertę Barcelony. Jakie są wnioski władz Barcelony? Czują, że wywiera na nich presję, aby złożyć lepszą ofertę. Poza tym Bayern chce kupić trochę czasu na znalezienie następcy Lewandowskiego. Jak to się uda, może za 2-3 tygodnie, może za miesiąc, mogą powiedzieć: „Okay, mamy Sadio Mane, mamy kolejnego napastnika, możemy zacząć rozmawiać”. Czy są optymistami w Barcelonie? TAk. Wierzą, że sytuacja się wydarzy. ale na dziś jest też poczucie, że nie wszystko kończy się zgodnie z oczekiwaniami.

Były agent Lewandowskiego ujawnia: „Robert nigdy nie chciał kończyć swojej kariery w Bayernu”

Priorytet Roberta Lewandowskiego dla Barcy i Xaviego. “100% prawda”

Toni Juanmarti nie ma wątpliwości, że Robert Lewandowski jest najważniejszym celem transferowym FC Barcelony i jej trenera Xaviego Hernandeza w letnim okienku transferowym. – To w stu procentach prawda. Jest numerem jeden na liście życzeń Barcelony, co przekonało obóz Roberta Lewandowskiego, że zrobi absolutnie wszystko, aby go zdobyć. Władze Barcelony powiedziały też, że bardzo doceniają to, co robi sam Lewandowski, aby dostać się do Barcelony, że wywiera tak dużą presję na zarząd Bayernu. Sami działają w tej sprawie z pełnym zaangażowaniem. Powiedzieli ludziom Lewandowskiego, że jest dla nich priorytetem i jak tylko dostaną pieniądze, Lewandowski będzie tym, o co będą starali się jako pierwsi. Nie ma co do tego wątpliwości – mówi dziennikarz Relevo.

Czy fani Barcelony czują to samo? – Każdy wie, kim jest Robert Lewandowski. Tylko spójrz, ile goli strzela w Bayernie w każdym sezonie. Byłby bardzo ważny dla Barcelony, zwłaszcza w najważniejszych meczach, ponieważ jest bardzo doświadczonym napastnikiem. Jednak musimy być realistami, to nie byłby switch przez wiele lat. Lewandowski ma 34 lata, więc podpisałby trzyletni kontrakt i byłby dobrą opcją krótko- lub średnioterminową, ale nie opcją długoterminową. Nie oznacza to jednak, że nie mógł być liderem tego zespołu w nadchodzących sezonach. Oczywiście, że mógł. Barcelona może być jego ostatnim zespołem w jego karierze, jeśli chodzi o grę na maksymalnych obrotach, analizuje Juanmarti.

Czy zatem Robert Lewandowski jest naprawdę potrzebny Barcelonie? – Barcelona potrzebuje napastnika. Moim zdaniem Aubameyang nie jest najlepszym napastnikiem. Potrafi robić dobre liczby, robił to nawet, ale kiedy grasz duże mecze z dużymi zespołami, tylko dobrzy napastnicy nie wystarczą. Potrzebujesz najlepszych napastników z Realem Madryt z Karimem Benzemą, Manchesterem Metropolis z Erlingiem Haalandem lub Liverpoolem z Mohamedem Salahem. Potrzebujesz czołowego napastnika, jeśli chcesz grać o najważniejsze tytuły. Aubameyang nie jest taki, podobnie jak Memphis Depay. Są dobre jako alternatywy, ale nie jako gracze na poziomie podstawowym. Barcelona potrzebuje na tę pozycję topowego zawodnika, a Lewandowski mógłby taki być przez kilka lat – tłumaczy Katalończyk.

W Barcelonie panuje zaniepokojenie Lewandowskim. W Barcelonie panuje zaniepokojenie Lewandowskim. „Niekorzystna sytuacja”

– Jeśli Robert Lewandowski opuści Camp Nou, nie jest to wina Barcelony, ale dlatego, że Bayern go nie sprzeda.

Z informacji naszego rozmówcy wynika, że ​​finansowo Barcelona nie powinna mieć większych problemów z zamknięciem transferu Roberta Lewandowskiego. – Nie od dziś wiadomo, że Barcelona musi aktywować pewne kontrakty, żeby mieć pieniądze na przelewy. Barcelona nad tym pracuje i tak się stanie. Oczywiście, jeśli tego nie zrobi, może zapomnieć o marzeniach transferowych. Zarząd nad tym pracuje i myślę, że osiągnie swój cel. Udało im się zdobyć zielone światło na spotkaniu socjos, aby zebrać pieniądze ze sprzedaży praw telewizyjnych i udziałów w firmie odpowiedzialnej za merchandising. Barcelona będzie miała pieniądze. Jeśli Robert Lewandowski nie pojedzie do Barcelony, to nie wina Barcelony, tylko dlatego, że Bayern go nie sprzeda. Barcelona jest w 100 procentach zaangażowana w doprowadzenie do końca i jest przekonana, że ​​odniesie sukces, mówi Toni Juanmarti.

Jaka, zdaniem dziennikarza Relevo, powinna być docelowo liczba transakcji? – Jeśli Robert Lewandowski w końcu przeniesie się do FC Barcelona, ​​myślę, że ta decydująca oferta wyniesie około 40 mln euro. Ale to tylko moja opinia, nie informacja. Jeśli chodzi o jego kontrakt, to mówi się, że będzie to trzy lata i wyniesie 8-10 mln euro netto na sezon.

Niezbyt wysoka jak na jednego z najlepszych piłkarzy na świecie, jednak pensja nie wynika z problemów finansowych Barcelony, ale z nowej polityki wynagrodzeń piłkarzy.

– Jeśli Barcelona aktywuje wspomniane kontrakty, będzie miała wystarczająco dużo pieniędzy na przelewy. Nie będzie musiała oszczędzać 5 czy 6 milionów na pensji Roberta, aby zapłacić Bayernowi. Dla Barcelony problemem są płace, a dokładniej przekroczone limity płac. To jest downside i nowy zarząd stara się go zreorganizować, więc nawet jako czołowy gracz Robert Lewandowski nie zarobi 50 mln netto rocznie. To są nowe zasady, według których będzie działać Barcelona. Barcelona dała jasno do zrozumienia w rozmowach ze wszystkimi menedżerami, że nie będzie płacić graczom tak dużych pieniędzy, jak wcześniej. Tak było np. podczas spotkania z agentami Antonio Rudigera, którzy chcieli zarabiać 10-11 mln netto rocznie. Otrzymali odpowiedź, że Barcelona nie zapłaci mu tak dużo. Tak samo będzie z Robertem – powiedziano mu, że gdyby chciał więcej pieniędzy, to nie dostałby ich w Barcelonie. Powiedziano mu, że maksymalnie może otrzymać 8-10 mln euro netto rocznie, analizuje Juanmarti, dodając, że podatki w Hiszpanii są dużym obciążeniem dla klubów.

– Podatek w Hiszpanii jest ogromny, prawie dwukrotnie wyższy. Jeśli piłkarz zarabia 9 mln euro netto rocznie, to kwota brutto to okay. 16-17 mln – przyznaje kataloński dziennikarz.

Robert Lewandowski na okładce „Mundo Deportivo”„Lewandowski nie chce przygotowań z Bayernem”. Transferowy hat-trick Barcelony

Co oprócz Lewandowskiego? “Jeden, maksymalnie dwa duże transfery w Barcelonie”

Według Toni Juanmartiego FC Barcelona nie potrzebuje żadnych innych transferów wychodzących, aby sprowadzić Roberta Lewandowskiego. Dotyczy to również Frenki de Jong, który jest sparowany z Manchesterem United.

– Nie powiedziałbym, że switch Roberta Lewandowskiego jest w jakiś sposób związany z ewentualną sprzedażą Frenki de Jong. Switch Frenki może być związany z próbą sprowadzenia Bernardo Silvy, ale nie ma związku z transferem Lewandowskiego – tłumaczy Juanmarti, który nie wierzy, że Barcelona będzie mogła dołączyć do Lewandowskiego razem z takimi zawodnikami jak Jules Kounde z Sewilli, Bernardo Silva z Manchesteru Miasto i Rafinha z Leeds United.

– Bardzo trudno będzie pozyskać tych wszystkich graczy. Mogę być pesymistą, ale nie sądzę, że Barcelona będzie w stanie sprowadzić Kounde czy Bernardo Silvę bez sprzedaży Frenki de Jong. Jeśli Frenkie w końcu odejdzie, switch Bernardo będzie możliwy, ale w ogóle nie widzę zakupu Raphinhi, bo Barcelona nie zapłaci za niego 65 milionów Leeds. Nie sądzę, że wszystkie te nazwy są możliwe. Może jeden z nich, może dwóch przy dobrym wietrze, jeśli Frenkie odejdzie. Ale musimy być bardziej realistyczni – podsumowuje Toni Juanmarti.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.