Zaskakujące słowa byłego trenera. Powiedział to o polskich kobietach

W piątek wieczorem polscy siatkarze rozpoczynają zmagania w siatkówkowych mistrzostwach świata. Co potrafią Biało-Czerwony? W „Przeglądzie Sportowym” zaskoczył Stephane Antigę.

Krzysztof Kaczmarczyk

trener Stephane Antiga

WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: trener Stephane Antiga

Reprezentacja Polski w siatkówce wraca na mistrzostwa świata po ośmiu latach przerwy. W kadrze nie ma takich postaci jak Malwina Smarzek czy Martyna Czyrniańska, ale nadzieje są ogromne.

„Polska ma potencjał, by zagrać w półfinale” – taki głos w plebiscycie „Przeglądu Sportowego” odebrał były znakomity siatkarz, a następnie trener reprezentacji Polski Stephane Antiga.

– W Lidze Narodów Biało-Czerwonych pokazali, że potrafią rywalizować z najlepszymi, wierzę, że udowodnią to w mistrzostwach świata – dodał trener Developres Bella Dolina Rzeszów.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewspsport: Andrejczyk na wakacjach. Wybrała niezwykły kierunek

Kogo Francuzi uważają za głównych faworytów turnieju? “Włosi mają wielką szansę na medal. Serbowie też grają bardzo dobrze, ta drużyna może wygrywać duże turnieje” – zapowiedział. Kolejną kandydatką na podium mają być Turczynki.

Inni uczestnicy badania nieco inaczej spojrzeli na szansę dla Polaka. “Awans na ósme będzie wielkim sukcesem. Polki nie są faworytami i to ma pozytywne odczucia” – uważa Ireneusz Mazur. Podobnie przepowiada Joanna Kaczor.

„Chciałbym, żeby Polki opuściły grupę i przeszły do ​​drugiego etapu w Łodzi” – to słowa Doroty Świeniewicz.

Mistrzostwa Świata w Siatkówce rozpoczną się 23 września i potrwają do 15 października. Polska i Holandia organizują wielką imprezę. Reprezentacja Polski trafiła do grupy B, gdzie zmierzy się z Chorwacją, Tajlandią, Koreą Południową, Dominikaną i Turcją.

Biało-Czerwone zagrają o inaugurację w piątek 23 września o 18:00 z Chorwacją. Relacja tekstowa z tego meczu na WP SportoweFakty – >>

Zobacz też:
Kolejny duży turniej w Polsce. Biali i Czerwoni nie chcą pozostawać w cieniu
Teraz wszystko jest jasne. Zagrają na mundialu

Pomóż nam ulepszyć WP SportoweFakty. Odpowiedz na dwa krótkie pytania.

Czy Polki znajdą się w strefie medalowej Pucharu Świata?

zagłosuj jeśli chcesz zobaczyć wyniki

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.