Zaskakujący lider i wicemistrz. Mistrz Polski na ostatnim miejscu [TABELA]

Piłkarze Piasta i Zagłębia Lubin rozpoczęli trzecią rundę PKO BP Ekstraklasy w Gliwicach. Najczęściej mówiono o meczu w kontekście absurdalnego zachowania Tornike Gaprindashvili. Gruzin strzelił gola w 61. minucie, a trzy minuty później został zwolniony za brutalny faul. Mimo takiego zachowania stał się bohaterem Lubińczyków, bo w meczu nie padły już żadne bramki.

W wieczornym meczu w piątek Cracovia rozbiła u siebie Legię Warszawa. „Pasy” zwyciężyły po przebojach Michała Rakoczego, Patryka Makucha i Benjamina Kallmana. Pojedynek Górnika Zabrze z Radomiakiem Radom również zakończył się wynikiem 3:0. Gwiazdą gości był Szymon Włodarczyk, który do Zabrza przyjechał z Legii. W trzeciej rundzie zdobył dublet.

Podopieczni Warty Poznań zdobyli pierwsze gole i punkty. Podopieczni Dawida Szulczki 2:1 pokonali Miedź Legnica. Obejrzeliśmy tylko jeden hit w Szczecinie. Pogoń odzyskała siły po wysokiej porażce w pucharach, wygrywając z Jagiellonią.

W tym samym czasie grało dwóch zawodników Pucharu Polski, którzy pozostali w grze. Raków udowodnił, że ma skład do gry na dwóch frontach, Lech wręcz przeciwnie. Drużyna z Częstochowy wygrała 3-2 ze Stalą Mielec, drużyna z Poznania przegrała z Wisłą Płock 1-3. Grad bramek mogliśmy podziwiać także w ostatnim meczu rundy. Flavio Paixao w 85. minucie strzelił 3:2 i dał Lechii trzy punkty w pojedynku z Widzewem.

Na prowadzeniu w tabeli PKO BP Ekstraklasy Wisła Płock i Cracovia z pełnymi punktami. Raków Częstochowa również ma na swoim koncie zwycięstwa, ale wicemistrzowie Polski przełożyli jedno spotkanie ze względu na kwalifikacje do Ligi Konferencji Europejskich. Z drugiej strony ubiegłoroczni zwycięzcy. Lech Poznań wciąż bez punktu w lidze. Wśród najlepszych strzelców trzy trafienia mają Davo (Wisła Płock), Rafał Wolski (Wisła Płock) i Bartosz Pawłowski (Widzew).

***

Jego wzrok pogarszał się z dnia na dzień. Najpierw w jednym oku. Zajęcia na hali, piłka uderzona w twarz i Michał Globisz był w szpitalu. Później widoczność w drugim oku przygasła. Mimo to na trybunach gdyńskiego stadionu wciąż można spotkać zasłużonego młodzieżowego trenera i wychowawcę – przyjeżdża na mecze, a koledzy opowiadają mu, co dzieje się na boisku. W “X-ray” opiekun złotych medalistów mistrzostw Europy sprzed lat opowiada o nauce nowego życia i ustawieniu głowy pod takim kątem, by na przystanku był widoczny numer nadjeżdżającego trolejbusu.