Zastawił sidła, w które wpadł kot sąsiada. Zwierzę nie przeżyło

Mieszkaniec Bełchatowa usłyszał oskarżenie o zabicie i znęcanie się nad zwierzęciem. Mężczyzna na swojej działce zastawił gniazda, w które wpadł kot. W wyniku obrażeń zwierzę nie przeżyło. Mężczyzna jest zagrożony karą do 3 lat więzienia.

W poniedziałek policja otrzymała informację o kotu uwięzionym na jednej z działek przy ulicy Cegielnianej w Bełchatowie. Na miejscu zdarzenia kobieta poinformowała funkcjonariuszy, że jej… kota brakowało poprzedniego dnia. Od tego czasu właściciele szukają swojego pupila na całym terenie ogródków działkowych. Znaleźli zwierzę na działce sąsiada.

Kot wpadł w zastawione przez właściciela działki sidła. Uwolnione zwierzę natychmiast zabrano do weterynarza. Niestety pomimo fachowej pomocy zwierzak nie przeżył.

70-letni mieszkaniec Bełchatowa usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

„Przypominamy, że zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt nie wolno ich zabijać bez przyczyny wyraźnie wskazanej w przepisach. Uśmiercanie zwierzęcia powinno być humanitarne i sprawiać jak najmniej bólu. Znęcanie się obejmuje nie tylko celowe działanie człowieka, ale także zaniedbanie opieki. Chodzi o sytuację, w której właściciel nie zapewnia zwierzęciu odpowiednich warunków bytowych, takich jak schronienie przed deszczem i zimnem, pożywienie i woda do picia. Pamiętajmy, że każde zwierzę ma takie samo prawo do życia na tej planecie jak człowiek, bo wszyscy jesteśmy elementami globalnego ekosystemu” – apelowali policjanci.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.