Zdaniem sądu prokuratura słusznie zabrała zwierzęta z LPGK Legnica

Sąd oddalił skargę Legnickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej na decyzję prokuratury o wyprowadzeniu zwierząt z palmiarni.

Zażalenie LPGK na decyzję prokuratury o interwencji w sprawie odbioru 34 zwierząt z palmiarni rozpoznał Sąd Okręgowy w Legnicy. Spotkanie odbyło się za zamkniętymi drzwiami.

Sąd utrzymał w mocy decyzję o odbiorze zwierząt i podzielił naszą opinię co do zasadności ich zatrzymania – mówi prokurator Mariusz Kluczyński, naczelnik wydziału śledczego Prokuratury Rejonowej w Legnicy.

Prokurator Mariusz Kluczyński (fot. Piotr Kanikowski)

Orzeczenie sądu jest ostateczne i nie podlega zaskarżeniu. – Toczą się inne postępowania wyjaśniające okoliczności tej sprawy – mówi adwokat Bartosz Romaszewski, który w zastępstwie reprezentował LPGK w sądzie.

Przypomina, że ​​postępowanie prokuratorskie toczy się „in rem” („w sprawie”), czyli nikomu nie postawiono zarzutów. Na polecenie prokuratury 27 maja z palmiarni miejskiej w Legnicy do Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu wywieziono 34 zwierzęta: ptaki, małpy i gady. Dokonano tego w procedurze interwencyjnej określonej w artwork. 7 sek. 3 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt.

Przepis ten umożliwia odbiór zwierzęcia w nagłym przypadku, gdy dalsze odejście z obecnym właścicielem lub opiekunem stanowi zagrożenie dla jego życia i zdrowia. Prokuratura, a teraz także sąd uznały, że w Legnicy istnieje taka uzasadniona konieczność.

PIOTR KANIKOWSKI

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów do artykułu:
Zdaniem sądu prokuratura słusznie zabrała zwierzęta LPGK. Jeśli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty, zgłoś go, korzystając z linku „zgłoś”.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.