Zigzag Viper ugryzł psa. Poważne objawy – o2

Zigzag Viper ugryzł psa. Czworonóg jednej z wielkopolskich sióstr nazywa się Trjusis. Swoją nieprzyjemną historię opisała na Facebooku, gdzie poza szczegółami incydentu ostrzegła właścicieli psów przed podobną sytuacją.

Kobieta wyjaśniła, że ​​jej przyjaciółka została uratowana. Wszystko dzięki szybkiej reakcji weterynarza. “Pies został uratowany, a proces rekonwalescencji przebiega sprawnie i szybko dzięki wdrożonemu leczeniu weterynaryjnemu, które obejmowało podanie surowicy przeciwko jadu żmii” – czytamy.

Substancja, która została podana zwierzęciu to antytoksyna. Daje się ją również ludziom. Choć uzyskanie go jest trudne, to jest możliwe, jak podkreśla właściciel ofiary czarnej żmii.

Publikuję ten submit publicznie, bo gdyby nie szybka i dokładna diagnoza, podanie antytoksyny w ciągu kilku godzin od ugryzienia i wdrożenie intensywnej kuracji, pies mógłby tego nie przeżyć – być może moje informacje pomogą ratuj inne zwierzęta – pisze kobieta.

Zigzag Viper ugryzł psa. Poważne objawy

Ukąszenie żmii miało charakterystyczne objawy. Istnieją sączące się rany, które czasami trudno znaleźć na ciele zwierzęcia. Innym objawem jest bordowa wybroczyna, która szybko rośnie i zmienia kolor na czarny i bordowy. Nie brakuje również obrzęków.

Towarzyszy temu ogromny obrzęk, który narasta i obejmuje coraz więcej obszarów ciała. Pies ma trudności z oddychaniem, piciem i jedzeniem. Mój pies pogryziony w pysk też miał dużo lepkiego ślinienia się.

Ukąszenia żmij w okolicach Puszczy Zielonki są dość popularne, jak wynika z relacji właściciela Trjusis. “Mówiąc o Trjusis, dowiedziałem się o co najmniej ośmiu podobnych przypadkach z okolicy, więc nie jest to takie rzadkie” – czytamy we wpisie. Możesz zobaczyć, co zrobić w przypadku ataku na poniższym filmie.

Zobacz też: Pierwsza pomoc po ataku żmii

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pomoże nam tworzyć lepsze treści.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.