Zmiany w otoczeniu Igi Świątek. Może na tym zbić gigantyczną fortunę

Iga Świątek zakończyła współpracę z dotychczasową menedżerką Pauliną Wójtowicz i dołączyła do globalnej agencji IMG Tennis. Według „Tremendous Expressu” na tej decyzji może zarobić dziesiątki milionów dolarów rocznie.

Łukasz Witczyk

Iga Świątek

WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Iga Świątek

W tym tygodniu okazało się, że zakończyła się trzyletnia współpraca z menedżerką Pauliną Wójtowicz. Iga Świątek podpisała kontrakt z międzynarodowym gigantem IMG Tennis, który opiekuje się największymi gwiazdami tenisa. Teraz do tego grona dołączył lider rankingu WTA i dominator ostatnich miesięcy na światowych kortach.

IMG to jedna z wiodących agencji marketingowych w świecie sportu. Reprezentuje m.in. Carlosa Alcaraz. W przeszłości współpracowała m.in. z Agnieszką Radwańską.

Jak wyjaśniono w komunikacie, zmiana jest elementem długofalowej strategii rozwoju. Według Adama Pawlukiewicza z Pentagon Analysis polski tenisista na kontraktach reklamowych może zarobić dziesiątki milionów dolarów rocznie.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewspsport: Andrejczyk na wakacjach. Wybrała niezwykły kierunek

– Z pewnością współpracując z IMG, Iga zdobędzie ogromne doświadczenie marketingowe. To tylko szacunki, ale myślę, że ma potencjał, aby zarobić od 20 milionów dolarów do nawet 50 milionów dolarów rocznie na umowach sponsorskich, powiedział Tremendous Specific.

– Pamiętajmy, że jest bardzo młodą zawodniczką, której kariera potrwa wiele lat, teraz pieniądze nie są najważniejsze – dodał Pawlukiewicz.

Przeczytaj także:
Raducanu przystąpił do bitwy w Seulu. Wynik historyczny tenisisty Andory
Udana inauguracja Jana Zielińskiego w Metz

Pomóż nam ulepszyć WP SportoweFakty. Odpowiedz na dwa krótkie pytania.

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.