Żużel. 22-latek odmówił klubom z PGE Ekstraligi. Ma inny plan

Jonas Seifert-Salk to jedna z okładek tegorocznego II LŻ. Duńczyk nie tylko od początku sezonu wywalczył pewne miejsce w składzie PSŻ Poznań, ale pod względem średniej zajmuje wysokie 10. miejsce w całej lidze (2,032 pkt/bieg).

Mateusz Puka

na zdjęciu: Jonas Seifert-Salk

WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Jonas Seifert-Salk

Nic więc dziwnego, że zawodnik szybko zainteresował się zawodnikami ekstraligowymi, którzy badali możliwość przyciągnięcia tego zawodnika do swoich drużyn i zaproponowali mu begin w elicie jako zawodnik do 24 roku życia. Wiadomo, że początkowo usługami 22-latka interesowali się przedstawiciele For Nature Options Apatora Toruń.

W tym miejscu można jednak już powiedzieć, że zawodnik za rok najprawdopodobniej rozwinie swoją karierę w jednym z pierwszoligowych klubów. Jonas Seifert-Salk jest już po rozmowach z przedstawicielami SpecHouse PSŻ Poznań i zadeklarował, że jeśli drużynie uda się awansować do wyższej ligi, na pewno zostanie w Poznaniu kolejny rok. Władze klubu mają jednak świadomość, że w przypadku porażki w barażach Duńczyk nie zgodzi się na kolejny sezon w II lidze.

Mimo świetnego sezonu 22-latek wie, że do tej pory nie ma wystarczającego doświadczenia, by móc sprawdzić się w elicie. Zamiast tego woli wybrać drogę jednego ze swoich rodaków, Frederika Jakobsena, który od dawna odmawia jeżdżenia w elicie i zdecydował się na switch dopiero wtedy, gdy był pewien, że będzie w stanie to zrobić. Switch do pierwszej ligi wydaje się właściwie racjonalnym krokiem dla Seiferta-Salka.

ZOBACZ WIDEO Co dalej z przyszłością Chomskiego? Trener stalowy opowiada o emeryturze i licznych obowiązkach menedżerów

Duńczyk nie jest jedynym żużlowcem PSŻ, który w przypadku awansu do wyższej ligi chce pozostać w drużynie. Najlepszy zawodnik tegorocznej II ligi, czyli Francis Gusts, jest również gotowy do jazdy na rezerwie. Łotysz już zapowiedział, że nie zamierza w przyszłym roku startować w PGE Ekstralidze, a zamiast tego chciałby spróbować swoich sił w I lidze. Władze PSŻ są gotowe zapewnić mu dobre warunki finansowe i zagwarantować regularne przejazdy jako rezerwę. Z obecnego składu mogli też pozostać Rune Holta i jeden z polskich seniorów.

Na razie jednak najważniejsze w Poznaniu są przygotowania do półfinału w barażach z Metalika Recycling Kolejarz Rawicz.

Czytaj więcej:
Legendarny trener apeluje do aktywistów
Chugunov opuści Spartę

Czy PSŻ Poznań awansuje do I ligi w tym roku?

zagłosuj jeśli chcesz zobaczyć wyniki

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.