Żużel. Byli najsłabszą drużyną w lidze. Kadra szkoleniowa zrezygnowała z pracy

Masarnie Avesta zdołał zdobyć w tym sezonie zaledwie siedem punktów w czternastu meczach rundy głównej Bauhaus-Ligan. Klub czeka na rewolucję, bo skład musi być budowany od kręgosłupa, czyli sztabu szkoleniowego.

Konrad Cinkowski

Przemysław Pawlicki (niebieski kask) i Krzysztof Kasprzak (czerwony)

WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu Przemysław Pawlicki (niebieski kask) i Krzysztof Kasprzak (czerwony)

Masarna Avesta ambitnie walczyła o osiągnięcie jak najlepszego wyniku w sezonie 2022, ale zdołała osiągnąć zaledwie siedem „punktów”. Jednak, co warto zauważyć, do play-offów dzieliły ich tylko cztery punkty, bo to właśnie wyprzedziła ich Dackarna Malilla.

Wiemy już, że w drużynie nastąpią pewne zmiany, a wszystko będzie budowane z nowej sztabu szkoleniowego, bo zarówno Anton Rosen, jak i Sebastian Alden powiedzieli „dość”.

– To było zbyt wiele. Mieliśmy więcej do zrobienia niż to, co zostało powiedziane, kiedy postanowiliśmy to zrobić. Dla mnie, aby być rozsądnie funkcjonującą osobą również w domu, trzeba było odmówić, przyznał otwarcie Rosen w Avesta Tidning.

ZOBACZ WIDEO Zmiana jest potrzebna natychmiast? Znany dziennikarz o regulaminie: Jak chcesz, możesz

Alden żegna się z klubem po dwóch latach pracy jako menedżer. – Mam dziecko, a dodatkowo w przyszłym roku chcę jeździć w pucharze długodystansowym w kolarstwie górskim. I wiesz, że Ty też musisz pracować. Chyba nie mam wystarczająco dużo czasu. Problemy, które mieliśmy w sezonie, również sprawiły, że straciłem serce, dodał Alden.

Nie mówi „nie” na powrót do pracy jako menedżer w przyszłości. Drugi były zawodnik, Rosen, w jego przypadku ma już duże wątpliwości co do ponownego wejścia na tę samą rzekę.

– Liczyliśmy na kilka sezonów, ale musimy uszanować ich decyzję. Będzie dobrze, jeśli znajdziemy byłego zawodnika na to stanowisko – powiedział Roger Uppgard, prezes klubu Avesta.

W tym sezonie punkty dla Masarny Avesty zdobyli m.in. Krzysztof Buczkowski, Adrian Gała, Kacper Gomólski i Przemysław Pawlicki.

Przeczytaj także:
Nie odnosi sukcesów w żużlu, ale został mistrzem Polski w innej dyscyplinie
Nie narzeka na brak ofert. Jest gotowy do rozmowy z Mrożkiem

Pomóż nam ulepszyć WP SportoweFakty. Odpowiedz na dwa krótkie pytania.

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.