Żużel. Były zawodnik zapowiada gigantyczną sensację w PGE Ekstriga

Dwa tygodnie temu wydawało się, że skład play-off PGE Ekstraligi jest niemal pewny i do końca rundy zasadniczej nie należy się spodziewać niespodzianek. Wystarczyły dwa zwycięstwa Zooleszcza GKM Grudziądz, żeby wszystko się zmieniło.

Mateusz Puka

Na zdjęciu (z góry): Przemysław Pawlicki, Kacper Woryna i Frederik Jakobsen

WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu (od góry): Przemysław Pawlicki, Kacper Woryna i Frederik Jakobsen

– Wierzę, że ZOOleszcz GKM Grudziądz awansuje do play-offów i zrobi to kosztem Betard Sparty Wrocław czy Zielony-energia.com Włókniarz Częstochowa – mówi były zawodnik i trener grudziądzkiego klubu Jan Szydlik.

Taki scenariusz nie jest niemożliwy, bo GKM jest obecnie na szóstym miejscu w ligowej tabeli i ma już dwa punkty przewagi nad Betard Spartą Wrocław. Co więcej, drużyna Janusza Ślączki była ostatnio w doskonałej dyspozycji, a ostatnie występy pokazały, że zawodnicy radzą sobie bardzo dobrze nie tylko na własnym torze. Po wygranym remisie z Fogo Unia Leszno i ​​spotkaniu z Włókniarzem nastroje w Grudziądzu są więc bardzo optymistyczne.

– Moim zdaniem, aby awansować do play-offów wystarczy, że GKM wygra jeszcze dwa mecze w rundzie zasadniczej. Oprócz wygranej o trzy punkty z Arged Males Ostrów, jest spora szansa na triumf u siebie z Motorem Lublin i wyjazdowe zwycięstwo na Motoarenie z For Nature Options Apator Toruń. Tor w Grudziądzu stał się naszym wielkim atutem, a lubelscy nie lubią tu jeździć. Wygranie któregokolwiek z tych trzech meczów wydaje się być poza zasięgiem zespołu. Należy pamiętać, że wszyscy gracze zdobyli punkty w ostatnich tygodniach, a Kacper Pludra dodaje bardzo ważne punkty. Rywale boją się meczów z GKM i wcale mnie to nie dziwi – dodaje Szydlik.

ZOBACZ WIDEO Kacper Pludra zdradza sekrety swojej transformacji! “Zmieniłem wszystko zimą”

Poza wspomnianymi trzema meczami grudziądzanie będą mieli jeszcze przed sobą bardzo trudne wyjazdy do Gorzowa i Wrocławia. Podopieczni Ślączy zmierzą się ze Spartą dopiero w 13. kolejce, a to jest przewaga wrocławian, którzy do tego czasu powinni uporać się ze swoimi problemami.

O awans do play-offów częstochowianie, którzy wciąż mają rewanż z Ostrovią, muszą się coraz bardziej martwić, ale też trudne mecze domowe z Motorem i Moją Bermudą Stalą Gorzów, a także wyjazdowe mecze do Leszna i Wrocław.

– GKM Grudziądz jest na fali wzrostowej i widać, że praca wykonana od początku sezonu zaczyna się opłacać. Juniorzy radzą sobie coraz lepiej, Norbert Krakowiak i Frederik Jakobsen idą najlepszy sezon w swojej karierze, a Krzysztof Kasprzak wrócił do wysokiej formy. Gdyby w pierwszej rundzie drużyna nie popełniła głupich błędów w meczu z Apatorem (ostatecznie przegrany 44:46 – dodatkowa aut.), dziś mówilibyśmy o awansie do play-offów jako o czymś zupełnie oczywistym – mówi mieszkaniec Grudziądza. na końcu.

Ewentualny awans GKM do fazy play-off byłby największym sukcesem w historii tego klubu, a także jedną z największych sensacji ostatnich lat w PGE Ekstralidze. Już przed sezonem grudziądzkie piłkarze wyglądały słabiej od swoich bezpośrednich rywali, a po poważnej kontuzji Nicka Pedersena drużyna nie miała najmniejszych szans na odrobienie strat. Awans do finałowej fazy kosztem drużyn z Wrocławia czy Częstochowy zakończyłby się trzęsieniem ziemi w tych klubach.

Czytaj więcej:
Bohater GKM zasypany ofertami?!
Fani Włókniarza są rozgoryczeni

Który klub będzie w tym roku siódmy w PGE Ekstralidze?

zagłosuj jeśli chcesz zobaczyć wyniki

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.