Żużel. Kompletny silnik i osłabiona stal. Długo oczekiwany pojedynek Michelsena i Zmarzlika

Silnik kontra stal. Mikkel Michelsen kontra Bartosz Zmarzlik. Niedzielny mecz to nie tylko starcie silnych drużyn, ale także uwielbianych w swoich klubach kapitanów. Oczy wielu będą zwrócone na tych dwoje.

Konrad Mazur

Mikkel Michelsen w żółtym kasku

WP SportoweFakty /Dawid Lis /Na zdjęciu: Mikkel Michelsen w żółtym kasku

Motor Lublin nie miał sobie równych w głównej części sezonu 2022 w PGE Ekstralidze. Lubelska drużyna prawdopodobnie wygrała 11 meczów, jeden zremisowała i przegrała tylko jeden (dwa tygodnie temu z Zielony-energia.com Włókniarz Częstochowa 41:49). Ta porażka nie ma jednak większego znaczenia dla Motors i wielu uważa, że ​​zimny prysznic bardzo przyda się w nadchodzących play-offach.

Moja Bermudy Stal Gorzów nie miała ostatnio szczęścia. Zawodnicy, którzy są kluczowi do wyniku, są kontuzjowani. Martin Vaculik nie pojawi się w meczu. Anders Thomsen miał niebezpieczny spadek w lidze duńskiej. Ze spotkania w Lublinie odpada także Oskar Paluch.

Stanisław Chomski zdaje sobie sprawę, że wygra z Motorem bez Vaculik to będzie piekielnie trudne. W tej sytuacji s.Trener Stali daje szansę na jazdę dwóm żużlowcom U-24, tj. Patrickowi Hansenowi i Wiktorowi Jasińskiemu. Ich postawa na torze w Lublinie może dać trenerowi kilka odpowiedzi na nadchodzące play-offy.

ZOBACZ WIDEO Kubera byłby lepszy w Vojens? Dobrucki wyjaśnia, czy rozważał „wywołanie” zawodnika przed finałem SON

Niedzielne spotkanie będzie ostatnią szansą na znalezienie odpowiedniego sprzętu i biegów. Podczas gdy Dominik Kubera i Jarosław Hampel mają pewne usposobienie, jMaksym Drabik i Wiktor Lampart będą szukać jeszcze lepszych kind. Po kosmicznym początku sezonu drabina spadła na loty. Zawodnik niedawno stwierdził, że chce wrócić do tego, co było. Kadra szkoleniowa kóz oczekujących na poprawę u Wiktora Lamparta. Młodość motoryzacji ma bardzo nierówny sezon, oraz oczekiwania fanów wobec niego są nieco wyższe. Lampart musi się obudzić, jeśli chce, aby jego zespół cieszył się złotem w tym roku.

Ostatnio środowisko żużlu żyje z raportami transferowymi. Wiemy już, że obecni liderzy Moto i Stali, czyli Mikkel Michelsen i Bartosz Zmarzlik, po tych zawodach zmienią pracodawców. Dla wielu kibiców Koziołka decyzja Michelsena o opuszczeniu klubu jest niezrozumiała. Podobnie jest w Gorzowie, gdzie nikt nie chciałby rozstać się z ikoną Stali Gorzów.

Przed kapitanami obu drużyn zadanie chcą jednak wykonać jak najlepiej. Sami zawodnicy zapewniają, że w decydującej fazie sezonu chcą dać z siebie wszystko i nie myślą jeszcze o przyszłości. Celem dla nich są medale DMP.

Pojedynki obu graczy będą ucztą dla oczu przy Zygmuntowskich 5. Warto dodać, że rywalizacja pomiędzy Zmarzlikiem i Michelsenem miała piękny obraz w pierwszym meczu drużyn, które miało miejsce w kwietniu. Na stadionie Edwarda Jancarza kapitan motorowy, trzykrotnie triumfował nad dwukrotnym Indywidualnym Mistrzem Świata, co było sporą niespodzianką w tamtym czasie. W niedzielę ten development może już sprzyjać Zmarzlikowi, który rzadko traci punkty w starciach z Motors.

Doradzane składy:

Moje bermudy Stal Gorzów:
1. Szymon Woźniak
2. Anders Thomsen
3. Patrick Hansen
4. Wiktor Jasiński
5. Bartosz Zmarzlik
6. Mateusz Bartkowiak
7. Oskar Hurysz

Motor Lublin:
9. Jarosław Hampel
10. Fraser Bowes
11. Maksym Drabik
12. Zmiana zawodnika
13. Mikkel Michelsen
14. Wiktor Lampart
15. Mateusz Cierniak

Początek spotkania: 19:15

Sędzia: Michał Sasień
Zarządca toru: Jacek Krzyżaniak
Komisarz techniczny: Ryszard Walus

Zobacz też:
Żużel. Ostatni wyścig był decydujący w Grudziądzu. Gra życia Arged Malesy!
Żużel. Diabły znów cię zaskoczą? Wilki chcą pokazać, że stać ich na walkę o awans do PGE Ekstraligi

Jaki będzie wynik meczu pomiędzy Motors a Stalą?


zagłosuj jeśli chcesz zobaczyć wyniki

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.