Żużel. Ostrzeżenie dla Fibre Mana. Stal dała przykład Apatorowi

Mój Bermuda Stal Gorzów pokazał, że w czterech konkurentach można pokonać green-energia.com Włókniarz Częstochowa w jego okolicy. To przykład dla For Nature Options Apator Toruń przed rewanżem o brązowe medale.

Mateusz Makuch

Leon Madsen (w czerwonym kasku) i Robert Lambert

WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu Leon Madsen (w czerwonym kasku) i Robert Lambert

Gorzowianie jechali do Częstochowy na półfinały, nie mając nic do stracenia. W pierwszym meczu u siebie zremisowali z Włókniarzem i wydawało się, że Polacy zapanują nad sytuacją w rewanżu i zapewnią sobie miejsce w finale PGE Ekstraligi. Tymczasem Stal, która musiała wygrać we Lwowie, zaskoczyła wszystkich, zwłaszcza gospodarzy.

Bartosz Zmarzlik był bezbłędny, Martin Vaculik stracił tylko dwa „oczy”, a swoją ciężką, mozolną pracę wykonali Szymon Woźniak i Patrick Hansen. Właściwie wystarczyło, aby Stal cieszyła się zdobywaniem 48 punktów w Częstochowie, bo juniorzy dodali tylko punkt “z urzędu”. Gospodarze wyglądali, jakby zostali uderzeni w głowę, bo sukces mieli w rękach.

Sytuacja z półfinału jest przestrogą dla Włókniarza, który ponownie znajduje się w podobnej sytuacji. W pierwszym starciu o 3. miejsce w PGE Ekstralidze częstochowianie lekko przegrali w Toruniu (44:46). Przed rewanżem są absolutnymi faworytami do zdobycia brązowych medali. Jednak ze względu na to, co wydarzyło się w rywalizacji ze Stalą, ekipa pod wodzą Lecha Kędziory musi być ostrożna.

ZOBACZ WIDEO Nie znajdziesz klubu w Polsce? “Nie chcę powiedzieć, czy ktoś się w nim zakocha”

Zwłaszcza, że ​​mieszkańcy Torunia mają kogoś do straszenia. Na owalu w Częstochowie świetnie czuje się Robert Lambert, bijąc rekord toru w regularnej fazie sezonu (teraz należy do Jakuba Miśkowiaka). Patryk Dudek wie też, jak być skutecznym na Włókniarzu. Nieprzypadkowo prezydent Lwowa Michał Świącik był mocno zainteresowany jego uzyskaniem przed obecnymi turniejami i złożył mu ofertę.

O losach konfrontacji zadecyduje postawa Pawła Przedpełskiego i Jacka Holdera. Pierwszy z nich ma doświadczenie z Częstochowy, bo w latach 2019-2020 był zawodnikiem Włókniarza, ale we wspomnianym meczu w głównej części sezonu nie przełożyło się to na jego dobry wynik. Z drugiej strony Australijczyk całkowicie zawiódł.

Dla Holdera to „ostatni taniec” w barwach Apatora, bo po sezonie przenosi się do Motor Lublin, a dwa tygodnie temu w Toruniu pokazał, że chce rozstać się ze swoim obecnym klubem, prezentując się z jak najlepszej strony. Był bohaterem Aniołów w pierwszym spotkaniu o brązowe medale (patrz relacja – >>). Na pewno będzie chciał usunąć plamę z czerwcowego meczu w Częstochowie, gdzie przy swoim nazwisku zapisał tylko dwa punkty.

Pożegnania odbędą się również we Włókniarzu. Po pięciu sezonach Fredrik Lindgren rozstaje się z biało-zielonym kolorem, który podobnie jak Holder zostanie motocyklowym zawodnikiem. Bartosz Smektała (powracający do Fogo Unia Leszno) i Jonas Jeppesen po dwóch latach startów opuszczają klub z Częstochowy. Mateusz Świdnicki, który od przyszłego roku ma ścigać się w Cellfast Wilków Krosno, kończy wiek juniorski. Powinna więc nastąpić mobilizacja wśród gospodarzy, aby zostać pozytywnie zapamiętanym w obecnym klubie.

Początek sobotniego meczu w Częstochowie zaplanowano na 19:15. Raport NA ŻYWO – >>

Doradzane składy:

Dla Nature Options Apator Toruń:
1. Patryk Dudek
2. Uchwyt na gniazdo
3. Paweł Przedpełski
4. Zastępca gracza
5. Robert Lambert
6. Krzysztof Lewandowski
7. Mateusz Affelt

green-energia.com Włókniarz Częstochowa:
9. Leon Madsen
10. Bartosz Smektała
11. Kacper Woryna
12. Jonas Jeppesen
13. Fredrik Lindgren
14. Mateusz Świdnicki
15. Jakub Miśkowiak

Początek spotkania: 19:15
Sędzia: Paweł Słupski
Zarządca toru: Tomasz Walczak
Przewodniczący jury: Andrzej Polkowski
Komisarz techniczny: Błażej Demski
Delegat SE: Ryszarda Kowalskiego
Koordynator ds. marketingu SE: Barbara Ponikowska

Przeczytaj także:
– Przymierzanie składu Arged Malesa

Pomóż nam ulepszyć WP SportoweFakty. Odpowiedz na dwa krótkie pytania.

Kto zdobędzie brązowe medale?

zagłosuj jeśli chcesz zobaczyć wyniki

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.