Żużel. Potwierdza rozstanie z Orłem Łódź! “To były trzy piękne pory roku”

W sezonie 2023 Marcin Nowak nie będzie już reprezentował barw H. Skrzydlewskiej Orła Łódź. Leszczynian w rozmowie z WP SportoweFakty potwierdził, że po trzech sezonach żegna się z tym klubem.

Konrad Cinkowski

Marcin Nowak

WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Marcin Nowak

Marcin Nowak był czwartą drużyną H. Skrzydlewskiej Orła Łódź w tym sezonie. W eWinner 1. Liga brał udział we wszystkich osiemnastu spotkaniach, w których zaprezentował się w 91 wyścigach.

Zdobył w nich 138 punktów i 15 premii, co dało mu średnią biegową 1,681. W przyszłym sezonie nie będzie miał okazji poprawić tego wyniku w biało-niebieskich barwach, bo leszczyński zawodnik żegna się z łódzkim klubem.

– Uznałem, że najlepszą dla mojej kariery będzie zmiana otoczenia. To były piękne trzy sezony pełne wzlotów i upadków. Spotkałem wielu wspaniałych ludzi, z którymi wiem, że mimo zmiany barw klubowych nie zerwiemy kontaktu – mówił Nowak w rozmowie z WP SportoweFakty.

ZOBACZ WIDEO Zmiana jest potrzebna natychmiast? Znany dziennikarz o regulaminie: Jak chcesz, możesz

– Kibice w Łodzi są świetni. Zawsze nas wspierali, niezależnie od tego, czy wygraliśmy mecze, czy przegraliśmy. Wiadomo, że są momenty, których nie zapomnę i na długo pozostaną w mojej pamięci – dodał żużlowiec.

Kiedy zapytaliśmy podopiecznego Unii Leszno, czy byłby skłonny zmienić swoją decyzję, gdyby dostał jeszcze lepszą ofertę od obecnego klubu, odpowiedział: – Myślę, że oferta Orła Łódź była już dobra, jeśli chodzi o finanse.

Zawodnik nie może narzekać na brak propozycji. Przez ostatnie kilka tygodni był związany ze SpecHouse PSŻ Poznań, ale teraz działacze Texom Stali Rzeszów bardzo sprzyjają temu zawodnikowi. I tu w końcu wyląduje.

Doświadczony senior nie chce za bardzo komentować kwestii transferowych. – Muszę przyznać, że faktycznie było kilka ofert z różnych klubów. Rozważam starty zarówno w eZwycięzcy I Ligi Żużlowej, jak i II Ligi Żużlowej – przyznał.

W tym sezonie 27-latka oglądano także na torach szwedzkiego Bauhaus-Ligan, gdzie zdobywał punkty dla Piraterna Motala. Na przyszły rok Nowak ma konkretną koncepcję swojego rozwoju. Chciałby wrócić do jazdy na Wyspach Brytyjskich.

– Plany są, ale jeszcze bez konkretów. Jestem w stałym kontakcie z jednym z klubów ligi brytyjskiej i zarówno ja, jak i oni wykazaliśmy chęć współpracy, więc mam nadzieję i mam nadzieję, że nam się uda – podsumował Nowak.

Przeczytaj także:
Zapraszamy do rozmów z ROW Rybnik
Jest szansa na ósmą drużynę w 2. lidze!

Pomóż nam ulepszyć WP SportoweFakty. Odpowiedz na dwa krótkie pytania.

Czy ewentualne przejście do II ligi będzie dobrym rozwiązaniem dla Nowaka?

zagłosuj jeśli chcesz zobaczyć wyniki

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.