Żużel. Próbuję w składzie Arged Malesa. Pojedzie w turnieju indywidualnym

Arged Malesa już dawno zakończył sezon w ligowej edycji, ale w Ostrowie motocykle żużlowe będą krzyczeć w tym roku. W październiku odbędzie się Łańcuch Ziół z Tobiaszem Musielakiem.

Mateusz Makuch

Tobiasz Musielak przed Januszem Kołodziejem

WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu Tobiasz Musielak przed Januszem Kołodziejem

Obecność ucznia ze Związku Leszna w zawodach na torze w Ostrowie ewidentnie nie jest przypadkowa. W połowie sierpnia informowaliśmy, że zgodnie z naszymi ustaleniami Arged Malesa będzie nowym pracodawcą Tobiasa Musielaka w przyszłym sezonie (więcej – >>).

Ten żużlowiec wzbudził duże zainteresowanie na rynku transferowym i to właśnie releg z PGE Ekstraligi miał go przekonać do nawiązania współpracy na przyszłoroczne rozgrywki. W Ostrowie nie ukrywają, że ich intencją jest jak najkrótszy pobyt w pozaligowym zapleczu.

Arged Malesa chce jak najszybciej wrócić do elity, a Musielak ma być ważnym ogniwem w zespole, które przyczyni się do realizacji tego założenia. Obecny zawodnik Cellfast Wilków Krosno zbudował sobie solidną reputację na torach pierwszoligowych. Jego średnia biegowa w tym sezonie wynosi ponad 2 punkty na bieg i znajduje się w pierwszej dziesiątce najlepszych eWinnerów w 1. lidze.

Tradycyjny turniej Herb Chain w Ostrowie odbędzie się 9 października o godzinie 14:00. W ubiegłym roku triumfował w tym konkursie Wiktor Przyjemski. Tobiasz Musielak jest pierwszym zawodnikiem, który znalazł się na liście startowej tegorocznej edycji.

Wcześniej 29-latka zmierzy się z meczem w Zielonej Górze, który zadecyduje o jej awansie do PGE Ekstraligi, gdzie Falubaz zmierzy się z Wilkami. Begin tego starcia zaplanowano na sobotę o godzinie 15:00.

Przeczytaj także:
– Nieoczekiwana zmiana komentatora w rundzie finałowej GP

ZOBACZ WIDEO Ekspert ocenia zmianę w regulaminie i wskazuje kluby, które zyskają najwięcej

Pomóż nam ulepszyć WP SportoweFakty. Odpowiedz na dwa krótkie pytania.

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.