Żużel. Są zaskoczeni postawą Macieja Janowskiego. Menedżer opowiada o zagadce

Obrońcy drużynowego mistrzostw Szwecji zakończyli w tym roku sezon ligowy w półfinale. To wciąż spory sukces, biorąc pod uwagę, że Dackarna Malilla przez długi czas znajdowała się poza pierwszą szóstką regularnego okrągłego stołu.

Konrad Cinkowski

Na zdjęciu od lewej: Maciej Janowski i Bartosz Zmarzlik

WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu od lewej: Maciej Janowski i Bartosz Zmarzlik

Dackarna Malilla obroniła w tym sezonie drużynowe mistrzostwo Szwecji. Ekipa Macieja Janowskiego była jednak bardzo zmęczona i dopiero w ostatniej kolejce zapewniła sobie przepustkę do play-offów Bauhaus-Ligan.

W końcu udało jej się dotrzeć do półfinału. W nim Lejonen Gislaved wyeliminował ich z walki o złoto. We wtorek gwiazdy rozbił na własnym torze Bartosz Zmarzlik i spółka.

Gospodarze byli nieco zawiedzeni postawą Janowskiego, który w sobotę stanął tam na podium Speedway Grand Prix, a we wtorek dopisał tylko sześć punktów z bonusem przy swoim nazwisku.

ZOBACZ WIDEO Zmiana jest potrzebna natychmiast? Znany dziennikarz o regulaminie: Jak chcesz, możesz

– Tajemnicą jest, że zawodnik taki jak Janowski źle startuje i nie wygrywa tego wieczoru żadnego wyścigu, a w sobotę popisał się dużą prędkością podczas Grand Prix. Nie da się pokonać zespołu takiego jak Lejonen, kiedy nie wszyscy pracują na pełnych obrotach, powiedział menedżer zespołu Mikael Teurnberg, cytowany przez Vimmerby Tidninga.

Teurnberg dodał, że mimo wszystko jest zadowolony z tegorocznego występu swojej drużyny i że szybko rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu w klubie. Dopiero kilkanaście godzin później ogłoszono, że do zespołu dołącza Filip Hjelmland.

Przeczytaj także:
Nie odnosi sukcesów w żużlu, ale został mistrzem Polski w innej dyscyplinie
Nie narzeka na brak ofert. Jest gotowy do rozmowy z Mrożkiem

Pomóż nam ulepszyć WP SportoweFakty. Odpowiedz na dwa krótkie pytania.

Czy Maciej Janowski zaskoczył Cię swoim wynikiem we wtorkowym meczu w Malilli?

zagłosuj jeśli chcesz zobaczyć wyniki

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.