Żużel. Sezon wzlotów i upadków Janowskiego. „Ogólnie ciężki rok dla mnie”

Ostatnia runda FIM Speedway Grand Prix będzie bardzo ważna dla Macieja Janowskiego. Dobry występ przeciwko dobremu interesowi może przynieść mu medal. Jednak gracz może równie dobrze nie znaleźć się w TOP 6 na koniec sezonu.

Konrad Cinkowski

Maciej Janowski (czerwony kask)

WP SportoweFakty / Julia Podlewska / Na zdjęciu: Maciej Janowski (czerwony kask)

Za Maciejem Janowskim bardzo dobry występ w Grand Prix Szwecji na torze w Malilli. Udało mu się zdobyć czternaście punktów na torze, a dzięki trzeciemu miejscu w wyścigu finałowym dodał do swojego konta w tabeli szesnaście punktów.

– Od początku było dobrze i jestem zadowolony z wyniku. Przed finałem w Toruniu jestem w dobrej pozycji do ataku. Zapowiada się bardzo wyrównana rywalizacja, ale jestem na to gotowy – powiedział w rozmowie z speedwayfans.se.

Polak może nie być zadowolony z tego, że pomimo tego, że stanął na podium tych zawodów, w klasyfikacji generalnej… wypadł z pierwszej szóstki, która ma bezpieczną konserwację na sezon 2023.

ZOBACZ WIDEO Zmiana jest potrzebna natychmiast? Znany dziennikarz o regulaminie: Jak chcesz, możesz

– To był sezon wzlotów i upadków i ogólnie ciężki rok. Zdecydowanie liczyłem na lepszy sezon. Teraz jest kwestia skupienia się na ostatnich zawodach – dodał.

Janowski w rozmowie ze szwedzkimi dziennikarzami nie potrafił odpowiedzieć na pytanie, co spowodowało jego nierówne usposobienie w tym sezonie. Z pewnością będzie musiał wyciągnąć wiele wniosków, bo nie może narzekać na nadmiar sukcesów w tym roku.

W rozgrywkach ligowych Betard Sparta Wrocław odpadła w ćwierćfinale, a Dackarna Malilla w półfinale. Janowskiemu nie udało się stanąć na podium Indywidualnych Mistrzostw Polski, ani wywalczyć medalu Mistrzostw Polski Par Klubowych. Matematycznie wciąż ma szansę na krążek w mistrzostwach świata, ale gracz pewnie zdaje sobie sprawę, że wygrana będzie bardzo trudna.

Wrocławianin musiałby liczyć nie tylko na bardzo dobry występ, ale także na kiepskie występy rywali.

Przeczytaj także:
Zapraszamy do rozmów z ROW Rybnik
Jest szansa na ósmą drużynę w 2. lidze!

Pomóż nam ulepszyć WP SportoweFakty. Odpowiedz na dwa krótkie pytania.

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.