Żużel. Wicemistrz Polski z 1998 roku w nowej roli. Został sędzią

Stefan Andersson udowadnia, że ​​nie boi się żadnej pracy ze żużlem. Najpierw był menadżerem Piraterny Motali, a teraz zadecyduje o losach zawodów żużlowych. Z wieży.

Konrad Cinkowski


Stefan Andersson we wczesnych latach swojej kariery uważany był za wielki expertise. W latach 1991-92 wywalczył wicemistrzostwo kraju do lat 21, a wśród seniorów zdobył tylko medal – w 2003 roku.

Przez wiele lat ścigał się w polskich ligach żużlowych – w barwach: Polonii Piła (1998), Apator Toruń (1999-2000), Stali Rzeszów (2001) i Wybrzeże Gdańsk (2002) oraz Startu Gniezno (2003-06). Z tą pierwszą drużyną wywalczył tytuł Drużynowego Wicemistrza Polski.

Po zakończeniu kariery sportowej postanowił zostać menedżerem. W 2011 i 2013 roku zdobył złoto z Piraterną Motalą, a teraz rozpoczyna nowy etap w swojej żużlowej karierze.

ZOBACZ WIDEO Majewski o wynikach oglądalności w sezonie 2022. Były konkretne liczby!

Teraz Andersson zadebiutował jako sędzia. Miało to miejsce podczas meczu pomiędzy Eskilstuna Smederny i Masarna Avesta (7 czerwca). – Byłem ciekaw, jak to jest wspiąć się na wieżę sędziowską i zobaczyć żużel z tej strony. Teraz ludzie mogą mnie skarcić za decyzje – powiedział z uśmiechem na twarzy w rozmowie z svt.se.

Były żużlowiec ma ambitne plany. Wierzy, że jego rozwój jako sędziego będzie na tyle systematyczny, że pozwoli mi sędziować zawody najwyższej rangi, w tym Grand Prix. – Myślę, że wykona swoją pracę najlepiej jak potrafi – skomentował nową rolę jego byłego trenera Antonio Lindbaecka.

Przeczytaj także:
PGE Ekstraliga odpowiada na zarzuty Sparty, że przepisy są „niedoskonałe”
Klub zamroził pensje zawodników

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.