“Zwolniłbym wszystkich.” Legenda F1 twarda na Ferrari

Błędy strategów Ferrari w sezonie 2022 były szeroko komentowane na padoku F1. Mimo licznych błędów, Mattia Binotto do tej pory nie zdecydował się na zmiany wewnątrz zespołu. Marc Surer jest bezwzględny dla włoskiej drużyny.

Łukasz Kuczera

Karol Leclerc

Materiały prasowe / Ferrari / Na zdjęciu: Charles Leclerc

Jeśli Ferrari przegra walkę o mistrzostwo Formuły 1 z Purple Bull Racing, a wiele na to wskazuje, to największa odpowiedzialność za przegraną spadnie na barki strategów. To właśnie dział taktyki wyścigowej popełnił najwięcej błędów w sezonie 2022. W rezultacie Charles Leclerc znajduje się za Maxem Verstappenem w klasyfikacji F1.

Leclerc kilka razy w tym roku padł ofiarą błędnych decyzji strategicznych. Zdarzały się sytuacje, w których Ferrari wybrało złą mieszankę opon na początku wyścigu i czasami zjeżdżało do pit-stopu w niewłaściwym momencie zawodów.

Mattia Binotto bronił swoich pracowników po ostatnim GP Węgier, w którym stratedzy Ferrari ponownie dali „pokaz”. Jak dotąd żadna z kluczowych osób nie straciła swojej pozycji. Jednak Marc Surer wezwał zespół Maranello do wprowadzenia poważnych zmian. „Zwolniłbym wszystkich strategów Ferrari” – powiedział były kierowca F1 dla formel1.de.

Możesz tylko potrząsnąć głową z niedowierzaniem, gdy patrzysz, jak podejmują złe decyzje we wszystkich sytuacjach. Nie ma innego sposobu, jak zwolnić je wszystkie. Jak możesz się tak mylić? To niewiarygodne, dodał Surer.

Szwajcarzy nie zgodzili się również z sugestiami Binotto po GP Węgier, że słabe tempo bolidu Ferrari, a nie zła strategia, doprowadziły do ​​zakłopotania zespołu. – Tak, możesz mieć wolne tempo. Jeśli założone są niewłaściwe opony. W końcu Leclerc prowadził w GP Węgier do pewnego punktu. To wyraźny dowód na to, że jechał wolno – ironicznie powiedział legendarny kierowca.

Ktoś z kierownictwa Ferrari powinien wreszcie odezwać się i zapytać, co do cholery robi. W końcu mają najszybszy samochód w zawodach F1 w tym roku – podsumował.

Przeczytaj także:
Drużyna Kubicy ma jeden cel. To sprawiło, że stracił fortunę
Mercedes rzuca oskarżenia w F1. Czy rywale się go boją?

ZOBACZ WIDEO: Porażka Barcelony! I znowu jest z Lewandowskim

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Ferrari powinno zmienić się wśród strategów?

zagłosuj jeśli chcesz zobaczyć wyniki

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.